Úvod | RSS | PODCAST | English

Zavírání muzea (září 2003)

Ve dnech 19.-21. září 2003 se v prostorách Hospitálu v Kuksu konalo již tradiční Zavírání muzea. Celkem se jej zúčastnilo přes 100 osob a můžeme je považovat za jedno z nejvydařenějších.
Celý program započal v sobotu v kostele Nejsvětější Trojice v Kuksu. Po úvodním projevu doc. RNDr. Jiřího Vlčka, CSc. (viz. zvukový záznam) a krásné kulturní vložce kvarteta PhMr. Milana Dvořáčka zazněly zdravice sponzorů (Lek a Pharmos) a také krásná řeč RNDr. Pavla Drábka ze Společnosti pro dějiny vědy a techniky (viz. zvukový záznam). Poté přednesl zprávu o činnosti doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc. (viz. zvukový záznam).
Část účastníků se následně přistaveným autobusem přemístila do Braunova beltéma, kde obdivovali nádherné sochy a scenérie přírody. Mezitím již další část procházela místnosti s expozicemi. Většina si rovněž nenechala ujít Lapidarium s Braunovými sochami Ctností a Neřestí.
Ve sloupové síni se již také promítala videa se záznamy současných, ale i minulých exkurzí Spolku pro vybudování ČFM do zahraničí. Všude se, samozřejmě, živě diskutovalo.
Zájemci orientující se na víno mohli navštívit zdejší vinotéku (přímo ve sklepech Hospitálu na Kusku) a ochutnat česká vína. Mohli též zapět několik písní společně s kytaristy p. Dědičem a sl. Hamáčkovou.
Pak už se všichni vydali směr Dvůr Králové nad Labem, přesněji ZOO Safari. Slavnostní večer se totiž konal ve zdejší restauraci U lemurů. A faktem je, že tato nádherná zvířátka účastníky po celý večer sledovala. Krásné prostředí zdejší zoologické zahrady jakož i hotel Safari dodaly setkání opravdu nezvykle milý ráz. Navečer se na setkání dostavil mezi přítomné i prezident ČLK PharmDr. Lubomír Chudoba s chotí.
Závěrem je nutno konstatovat, že letošní "Zavírání" se skutečně vydařilo. Svědčila o tom i další setkání účastníků v neděli a smutné odjezdy domů.
Poděkování patří jak sponzorům za jejich podporu, tak především organizátorům celé akce - doc. Ruskovi a dr. Paloušovi. Jistě je vhodné také vzpomenout osobní podíl průvodců (studenti FAF) a několika dalších kolegů na zdárný průběh. Naprosto okouzlující bylo také počasí, které se nadmíru vydařilo. Věříme, že věhlas celé akce se dále rozšíří a příští rok bude účastníků zase více. Již nyní se těšíme.

Autor: PharmDr. Martin Dočkal

Vloženo: 21.09.2003 22:29:44
Vytisknout článek
Fotodokumentace k článku
Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte


Další akce Českého farmaceutického muzea

INFORMACE

OTEVÍRACÍ DOBA:
duben – červen, září a říjen
9-17 hod. (denně kromě pondělí)

červenec a srpen
denně 9-17 hod.

VSTUPNÉ:

Expozice Kouzlo apatyky
(věnovaná historii lékáren)
základní – 80 Kč
zlevněné – 60 Kč

Expozice Z apatyky do fabriky
(věnovaná historii výroby léků – bez průvodce)
základní – 40 Kč
zlevněné – 30 Kč

KONTAKTY:

České farmaceutické muzeum
Hospitál Kuks, 544 43 Kuks

tel: 495 067 580 (Kuks)
tel.: 499 692 161 (kastelán)
fax: 495 512 266 (FaF UK)
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

GPS:

50°23'52.93"N; 15°53'21.58"E

e-Newsletter
Přihlášení/odhlášení odběru e-Newsletteru ČFM


V případě, že chcete odběr odhlásit, vyplňte jen email a klikněte na "Odhlásit".
e-BULLETIN
Prezentace Faf
Copyright © 2002-2020, Dodavatelem technického řešení webu: PharmDr. Martin Dočkal
Zřizovatel ČFM: Univerzita Karlova v Praze, Farmaceutická fakulta UK, Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové 5
Za obsah odpovídá: Spolek pro vybudování Českého farmaceutického muzea, Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové 5
Ctíme standardy: W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested | Logotypy použity se svolením zřizovatele ČFM