Úvod | RSS | PODCAST | English

Zavírání muzea (září 2007)

Letošní Zavírání Českého farmaceutického muzea se konalo ve dnech 15.-16. září 2007. Oproti loňským ročníkům se letošní vyznačoval tím, že současně s naší akcí se poprvé na Kuksu konalo také Vinobraní.
Naše akce začala v 10.00 hod. v kostele Nejsvětější Trojice. Zúčastněné uvítal děkan doc. PharmDr. Alexandr Hrabálek, CSc. a informoval o srpnové návštěvě rektora Univerzity Karlovy prof. RNDr. Václava Hampla, DrSc., který ocenil existenci Českého farmaceutického muzea a ujistil nás morální podporou ze strany Univerzity Karlovy. Dále se zmínil o návštěvě hejtmana Královéhradeckého kraje ing. Pavla Bradíka, jehož návštěva v muzeu a poznání jeho rozsahu a činnosti bylo důležité pro krajem uvažovanou revitalizaci Hospitálu a obce Kuks.
Poté Mgr. Ladislava Valášková upozornila na aktuální události v ČFM, ale hlavně představila publikaci autorské trojice Rusek, Valášková, Drha: Kouzlo barokní lékárny v Kuksu. Ta vyšla z iniciativy muzea a část nákladů na její realizaci byla pokryta z grantu Královéhradeckého kraje.
Prostředí kukského Hospitálu jsme využili také k představení knihy doc. MUDr. Jitky Procházkové věnované jejímu zesnulému manželovi, významnému královéhradeckému chirurgovi prof. MUDr. Jaroslavovi Procházkovi, DrSc. Publikaci, kterou muzeu věnovala přítomná autorka, představil prof. RNDr. Dr.h.c. Jaroslav Květina, DrSc.
Závěr zahajovacího shromáždění tvořil varhanní koncert, o který se osobně zasloužil „zpívající” kolega Robert Jirásek, kterého na varhany doprovázel Miroslav Šimůnek; oba jsou členové pěveckého sboru z Modřan.
Po prohlídce muzea využila většina účastníků programu, který byl součástí kukského „Vínobraní” a v závěru dne povečeřela počtem „komorní” skupina v osvědčeném Penzionu Za vodou ve Dvoře Králové nad Labem, kde také přenocovala. Při přátelském posezení se všichni zúčastnění shodli na tom, že by stálo za to uvažovat o přeměně "Zavírání muzea" na jeho "Otevírání" z důvodu zaneprázdněnosti většiny podporovatelů muzea v zářijovém poprázdninovém období a to na jarní termín.

Autor: Mgr. Ladislava Valášková

Vloženo: 10.10.2007
Vytisknout článek


Další akce Českého farmaceutického muzea

INFORMACE

OTEVÍRACÍ DOBA:
duben – červen, září a říjen
9-17 hod. (denně kromě pondělí)

červenec a srpen
denně 9-17 hod.

VSTUPNÉ:

Expozice Kouzlo apatyky
(věnovaná historii lékáren)
základní – 80 Kč
zlevněné – 60 Kč

Expozice Z apatyky do fabriky
(věnovaná historii výroby léků – bez průvodce)
základní – 40 Kč
zlevněné – 30 Kč

KONTAKTY:

České farmaceutické muzeum
Hospitál Kuks, 544 43 Kuks

tel: 495 067 580 (Kuks)
tel.: 499 692 161 (kastelán)
fax: 495 512 266 (FaF UK)
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

GPS:

50°23'52.93"N; 15°53'21.58"E

e-Newsletter
Přihlášení/odhlášení odběru e-Newsletteru ČFM


V případě, že chcete odběr odhlásit, vyplňte jen email a klikněte na "Odhlásit".
e-BULLETIN
Prezentace Faf
Copyright © 2002-2020, Dodavatelem technického řešení webu: PharmDr. Martin Dočkal
Zřizovatel ČFM: Univerzita Karlova v Praze, Farmaceutická fakulta UK, Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové 5
Za obsah odpovídá: Spolek pro vybudování Českého farmaceutického muzea, Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové 5
Ctíme standardy: W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested | Logotypy použity se svolením zřizovatele ČFM