Úvod | RSS | PODCAST | English

3. Noc muzeí mimořádně úspěšná!

Jako každý rok, i letos zval největší český farmaportál APATYKÁŘ® na již třetí ročník Noci muzeí do Českého farmaceutického muzea na Kuks. Návštěvníky pozvala již tradičně v podcastovém vysílání portálu přímo vedoucí muzea, Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D., a několik týdnů před akcí probíhala také silná kampaň na portálu s cílem návštěvníky nalákat.

O tom, že se to povedlo svědčí tentokrát rekordní návštěvnost, něco přes 130 návštěvníků. A to i přes souhru nepříjemných faktorů. Termín akce byl zvolen předem, a tak bohužel kolidoval s termínem voleb. Navíc v pátek naprosto zkolabovala dopravní situace v Praze, takže ani příjezdová situace nebyla nejlepší. A aby toho nebylo málo, ještě se nad Královéhradeckým krajem proháněly lokální bouřky. A je jasné, že neminuly ani Kuks.

Významně však celé akci pomohlo zorganizování autobusu s trasou přes ČFM. Návštěvníků bylo dokonce tolik, že byl vcelku problém je do jedné prohlídkové trasy vměstnat. Překvapilo to i zkušeného průvodcovského matadora, lékárníka Mgr. Jana Babicu, který však pohotově a operativně celou situaci za pomoci svých kolegů zvládl a zaujal naprosto bezchybným a populárním výkladem, že k žádným problémům nedošlo.

Návštěvníci byli zcela pohrouženi do výkladu a bylo velmi povzbudivé vidět, že řadu z nich tvořily mladší ročníky-nefarmaceuti, kteří jevili velký zájem o výklad a již tradičně o možnost vyrobit si tabletku nebo čípek. Kuriózní situace tak nastala např. u praktické ukázky přípravy různých lékových forem, kdy ji musel průvodce opakovat několikrát, aby se návštěvníci u pracovního stolu vystřídali. Je jasné, že řada z nich si musela okamžitě vyzkoušet, že práce v lékárně byla dříve i poměrně fyzicky náročná. Ostatně vše dokumentuje podrobná fotoreporáž níže.

Jak se tedy tentokrát Noc muzeí vydařila? Podle názoru přítomné redakce portálu APATYKÁŘ® opravdu naprosto bezchybně a maximální dík rozhodně patří všem průvodcům pod vedením Mgr. Jana Babici, protože tentokrát měli úkol velmi nelehký, nicméně jej zvládli perfektně. Je vidět, že pan docent Rusek si vychovává výborné nástupce a ČFM tak získává rok od roku vyšší standard.

Redakce portálu je velmi potěšena, kolik lidí dalo i přes nepříznivé počasí a na základě kampaně právě na portálu APATYKÁŘ® přednost návštěvě ČFM. Za což jim nejen redakce, ale i pracovníci muzea děkují!

Autor a fotografie: PharmDr. Martin Dočkal


Vloženo: 30.05.2010 11:31:35
Vytisknout článek
Fotodokumentace k článku
Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte


Další akce Českého farmaceutického muzea

INFORMACE

OTEVÍRACÍ DOBA:
duben – červen, září a říjen
9-17 hod. (denně kromě pondělí)

červenec a srpen
denně 9-17 hod.

VSTUPNÉ:

Expozice Kouzlo apatyky
(věnovaná historii lékáren)
základní – 80 Kč
zlevněné – 60 Kč

Expozice Z apatyky do fabriky
(věnovaná historii výroby léků – bez průvodce)
základní – 40 Kč
zlevněné – 30 Kč

KONTAKTY:

České farmaceutické muzeum
Hospitál Kuks, 544 43 Kuks

tel: 495 067 580 (Kuks)
tel.: 499 692 161 (kastelán)
fax: 495 512 266 (FaF UK)
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

GPS:

50°23'52.93"N; 15°53'21.58"E

e-Newsletter
Přihlášení/odhlášení odběru e-Newsletteru ČFM


V případě, že chcete odběr odhlásit, vyplňte jen email a klikněte na "Odhlásit".
e-BULLETIN
Prezentace Faf
Copyright © 2002-2021, Dodavatelem technického řešení webu: PharmDr. Martin Dočkal
Zřizovatel ČFM: Univerzita Karlova v Praze, Farmaceutická fakulta UK, Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové 5
Za obsah odpovídá: Spolek pro vybudování Českého farmaceutického muzea, Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové 5
Ctíme standardy: W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested | Logotypy použity se svolením zřizovatele ČFM