Úvod | RSS | PODCAST | English

Rekonstrukce Hospitalu od Vánočních trhů návštěvníky neodradila!

O víkendech 15.-16. a 22.-23. listopadu 2014 se konaly již deváté Vánoční trhy v Kuksu pořádané Českým farmaceutickým muzeem ve spolupráci s obcí Kuks. Ani probíhající rekonstrukce Hospitalu nezastavila davy návštěvníků směřující tradičně do Kuksu za tímto opravdu exkluzivním zážitkem mnohdy i z velmi vzdálených míst.

Organizátoři trhy museli tentokrát přesunout na labské nábřeží ve vsi a pod Hospital. Změna však byla přijata kladně, protože stánky byly rozmístěny na větší ploše a lépe tak odolávaly náporu návštěvníků. Ti se do Kuksu opět vydali v hojném počtu a nezastavilo je ani sychravé počasí, které se ostatně v listopadu dá očekávat. První listopadový víkend to bylo 5200 a druhý 7200 platících návštěvníků.

Ani tentokrát se nedalo odolat lokálním gastronomickým specialitám a tradičním řemeslným i textilním výrobkům. Ať již to byly různé dřevěné hračky, textilní výrobky, ručně vyráběné šperky a kovářské výrobky, anebo pro labužníky čertíci, pečené kaštany, medovina, káva z místních pražíren, speciality z rakytníku, modlitbičky, klobásky ad.

Organizátoři se již tradičně věnují velmi pečlivému výběru prodejců, kterých se sice hlásí na tři stovky, vybráno je však vždy přibližně jen 100. A právě díky tomu lze v Kuksu najít plnohodnotnou nabídku zboží a gastronomických specialit a ne bleší trh, jak tomu bývá na podobných akcích ve velkých městech.

Kvůli probíhající rekonstrukci Hospitalu byl letos více než kdy jindy posílen také doprovodný program, který probíhal na pódiu nad kaskádovým schodištěm v průběhu celého dne. O prvním víkendu se o kulturní zážitky postaral flétnový soubor Musica per Legni ze ZUŠ Jaroměř a loutkový soubor Maminy z Jaroměře, o druhém pak kytarovo-akordeonové vystoupení Natálie Pourové a Jana Prouzy ze ZUŠ Dvůr Králové nad Labem a lidový loutkář Jiří Polehňa z Hradce Králové.

Tradičně byly připraveny i rozšířené prohlídky Kuksu s výkladem o jeho historii.

O propagaci Vánočních trhů se postaral tradiční partner Českého farmaceutického muzea největší český farmaportál APATYKÁŘ®, který zve návštěvníky nejen za rok do předvánočního Kuksu, ale nově i na jaře, kdy se zde bude konat první ročník Zahradnických trhů!


Vloženo: 23.11.2014 17:24:25
Vytisknout článek
Fotodokumentace k článku
Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte


Další akce Českého farmaceutického muzea

INFORMACE

OTEVÍRACÍ DOBA:
duben – červen, září a říjen
9-17 hod. (denně kromě pondělí)

červenec a srpen
denně 9-17 hod.

VSTUPNÉ:

Expozice Kouzlo apatyky
(věnovaná historii lékáren)
základní – 80 Kč
zlevněné – 60 Kč

Expozice Z apatyky do fabriky
(věnovaná historii výroby léků – bez průvodce)
základní – 40 Kč
zlevněné – 30 Kč

KONTAKTY:

České farmaceutické muzeum
Hospitál Kuks, 544 43 Kuks

tel: 495 067 580 (Kuks)
tel.: 499 692 161 (kastelán)
fax: 495 512 266 (FaF UK)
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

GPS:

50°23'52.93"N; 15°53'21.58"E

e-Newsletter
Přihlášení/odhlášení odběru e-Newsletteru ČFM


V případě, že chcete odběr odhlásit, vyplňte jen email a klikněte na "Odhlásit".
e-BULLETIN
Prezentace Faf
Copyright © 2002-2020, Dodavatelem technického řešení webu: PharmDr. Martin Dočkal
Zřizovatel ČFM: Univerzita Karlova v Praze, Farmaceutická fakulta UK, Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové 5
Za obsah odpovídá: Spolek pro vybudování Českého farmaceutického muzea, Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové 5
Ctíme standardy: W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested | Logotypy použity se svolením zřizovatele ČFM