Úvod | RSS | PODCAST | English

4. Noc muzeí tentokrát rozšířená o individuální přípravu léčiv

Před čtyřmi lety se České farmaceutické muzeum (ČFM) poprvé připojilo k projektu Noc muzeí. V pátek 20. května 2011 se konal již čtvrtý ročník této velmi zdařilé akce. Portál APATYKÁŘ®, jako tradiční a dlouhodobý partner ČFM, již několik týdnů před akcí lákal k návštěvě také silnou kampaní na portálu.

Návštěvníky pozvala v podcastovém vysílání portálu přímo i vedoucí muzea, Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Bohužel, již tradičně kolabovala dopravní situace v Praze, takže příjezdová situace nebyla nejlepší. A stejně jako loni i letos se v okolí Kuksu přehnaly jen hodinu před první prohlídkou přívalové deště. I přesto se návštěvníci nenechali odradit a dorazilo jich do ČFM přes 120. Mezi nimi byl i tiskový mluvčí České lékárnické komory s rodinou, Mgr. Aleš Krebs, Ph.D.

Nejvíce návštěvníků dorazilo tzv. kukskou muzejní autobusovou linkou z Hradce Králové. Nicméně oba průvodci, Mgr. Jan Babica a Mgr. Ladislav Svatoš byli opět perfektně připraveni a zvládli i neočekávanou čtvrtou výpravu.

Letošní Noc v muzeu byla obohacena o rozšířenou ukázku individuální přípravy léčiv v lékárně – čípky, masti, kapsle. Tato část se setkala s tak mimořádným zájmem, že byli průvodci poprvé nuceni návštěvníky „vyhánět“, aby se mohly všechny skupiny prostřídat. Poděkování za ukázky přípravy patří PharmDr. Vítu Hojnému a PharmDr. Jiřímu Drhovi, Ph.D. z lékárny ze Dvora Králové nad Labem, kteří se účastníkům – i po celodenním výdeji v lékárně – věnovali opravdu velmi detailně a ochotně po celou dobu akce, tj. až do půlnoci.

Některé mladé účastníky osobní „ochutnávka“ kapslí (tobolek) i vůně oleum cacao inspirovala k úvahám o studiu farmacie. Ostatně zaznívá to i v podcastové reportáži přímo z Kuksu.

Čtvrtá Noc muzeí v ČFM se opět vydařila a na základě vysokého zájmu o lékárenskou přípravu pořadatelé zvažují pro příští ročník další rozšíření ukázek individuální přípravy. Zájem o vyzkoušení byl mezi návštěvníky velký a bylo by určitě škoda tuto lékárenskou činnost před nimi skrývat. Děkujeme všem, kteří se 4. Noci muzeí v ČFM v Kuksu zúčastnili a neodradily je ani přívalové deště.


Vloženo: 22.05.2011 09:29:40
Vytisknout článek
Fotodokumentace k článku
Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte


Další akce Českého farmaceutického muzea

INFORMACE

OTEVÍRACÍ DOBA:
duben – červen, září a říjen
9-17 hod. (denně kromě pondělí)

červenec a srpen
denně 9-17 hod.

VSTUPNÉ:

Expozice Kouzlo apatyky
(věnovaná historii lékáren)
základní – 80 Kč
zlevněné – 60 Kč

Expozice Z apatyky do fabriky
(věnovaná historii výroby léků – bez průvodce)
základní – 40 Kč
zlevněné – 30 Kč

KONTAKTY:

České farmaceutické muzeum
Hospitál Kuks, 544 43 Kuks

tel: 495 067 580 (Kuks)
tel.: 499 692 161 (kastelán)
fax: 495 512 266 (FaF UK)
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

GPS:

50°23'52.93"N; 15°53'21.58"E

e-Newsletter
Přihlášení/odhlášení odběru e-Newsletteru ČFM


V případě, že chcete odběr odhlásit, vyplňte jen email a klikněte na "Odhlásit".
e-BULLETIN
Prezentace Faf
Copyright © 2002-2020, Dodavatelem technického řešení webu: PharmDr. Martin Dočkal
Zřizovatel ČFM: Univerzita Karlova v Praze, Farmaceutická fakulta UK, Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové 5
Za obsah odpovídá: Spolek pro vybudování Českého farmaceutického muzea, Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové 5
Ctíme standardy: W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested | Logotypy použity se svolením zřizovatele ČFM