Úvod | RSS | PODCAST | English

Vánoční trhy 2011 na Kuksu zaznamenaly návštěvnický rekord

Každoročně se pořádají na Hospitálu v Kuksu tradiční Vánoční trhy. Ty letošní se opět konaly ve dvou víkendech – 12. a 13. a následně 19. a 20. listopadu. Už v loňském roce byl vnitřní prodej přesunut z lapidária do refektáře, tj. špitální jídelny Hospitálu a veřejnost tak měla opět jedinečnou možnost shlédnout prostory běžně nepřístupné.

Sortiment nabízených výrobků i gastronomických zážitků byl i letos velmi pestrý. Jako každý rok i letos připravili organizátoři novinku Vánočních trhů – tou byl funkční dřevěný kolotoč. Stejně tak mohli využít i poslední možnost v této sezóně k prohlídce ať už Hospitálu nebo Českého farmaceutického muzea.

O již tradiční doprovodný kulturní program se postaralo hudební sdružení Solideo, které interpretuje dobovou hudbu v dobových kostýmech.

Už o prvním víkendu navštívilo trhy 5600 návštěvníků, což jen dokazuje kvalitu této akce, celková návštěvnost za oba víkendy pak byla 11700 návštěvníků, což je nový rekord!

Tradičně se také o propagaci Vánočních trhů postaral největší český farmaportál APATYKÁŘ®, proto letošní muzejní sezónu nejen z pohledu Vánočních trhů zhodnotila v podcastu portálu APATYKÁŘ® vedoucí ČFM Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.:

„Myslím si, že celkový rok v Českém farmaceutickém muzeu byl úspěšný, a to nejen když vezmeme v úvahu Vánoční trhy, ale návštěvnost v naší expozici vůbec. Také naše aktivity na poli badatelském, aktivity našich zaměstnanců, vedení diplomantů, účast na kongresech či sympóziích ať už domácích nebo zahraničních. Také se nám podařilo tento rok vydat další brožuru věnovanou Kuksu a okolí, máme nové tašky a s námětem Kuksu a ČFM. Takže když to vezmeme celkově v těch jednotlivých složkách, které tvoří činnost muzea, tak se, myslím, můžeme pochválit.“

Letošní Vánoční trhy se mimořádně vydařily a je znát, že z původně čistě lokální akce se už stala nejen regionálně známá událost, na kterou se sjíždějí lidé i z dalekého okolí. Je to dáno především velmi kvalitním výběrem prodávajících – organizátoři striktně trvají na řemeslných a ručně vyráběných výrobcích. Návštěvníci tak mají jedinečnou možnost pořídit svým blízkým netradiční a krásný dárek pod vánoční stromeček.

Již nyní všechny zveme na příští ročník.


Vloženo: 27.11.2011
Vytisknout článek
Fotodokumentace k článku
Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte


Další akce Českého farmaceutického muzea

INFORMACE

OTEVÍRACÍ DOBA:
duben – červen, září a říjen
9-17 hod. (denně kromě pondělí)

červenec a srpen
denně 9-17 hod.

VSTUPNÉ:

Expozice Kouzlo apatyky
(věnovaná historii lékáren)
základní – 80 Kč
zlevněné – 60 Kč

Expozice Z apatyky do fabriky
(věnovaná historii výroby léků – bez průvodce)
základní – 40 Kč
zlevněné – 30 Kč

KONTAKTY:

České farmaceutické muzeum
Hospitál Kuks, 544 43 Kuks

tel: 495 067 580 (Kuks)
tel.: 499 692 161 (kastelán)
fax: 495 512 266 (FaF UK)
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

GPS:

50°23'52.93"N; 15°53'21.58"E

e-Newsletter
Přihlášení/odhlášení odběru e-Newsletteru ČFM


V případě, že chcete odběr odhlásit, vyplňte jen email a klikněte na "Odhlásit".
e-BULLETIN
Prezentace Faf
Copyright © 2002-2020, Dodavatelem technického řešení webu: PharmDr. Martin Dočkal
Zřizovatel ČFM: Univerzita Karlova v Praze, Farmaceutická fakulta UK, Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové 5
Za obsah odpovídá: Spolek pro vybudování Českého farmaceutického muzea, Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové 5
Ctíme standardy: W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested | Logotypy použity se svolením zřizovatele ČFM