Úvod | RSS | PODCAST | English

6. Noc muzeí navzdory počasí slavila opět úspěch

V pátek 31. května 2013 proběhl v prostorách expozice Českého farmaceutického muzea na Kuksu již šestý ročník Noci muzeí. I přes nepřízeň počasí se na speciální prohlídku vydalo na 140 návštěvníků.

Na rozdíl od loňského ročníku byly letos všechny tři prohlídky – tj. v 19:00, 20:00 a 22:00 hod. – návštěvnicky poměrně vyvážené, což výrazně pomohlo organizaci prohlídek. O ty se již tradičně postarali velmi zkušení a odborně erudovaní průvodci Mgr. Jan Babica a Mgr. Ladislav Svatoš.

I letos se mohli návštěvníci seznámit s individuální přípravou léčiv v lékárně formou praktických ukázek, kterou – po loňském debutu – zajišťovalo kompletní osazenstvo jedné ze svitavských lékáren pod vedením lékárnice Mgr. Markéty Mauerové.

Na prvním stanovišti se návštěvnické skupiny seznámily s přípravou čípků, tablet a pilulek a na dalším pak s přípravou mastí, krémů a kapslí. U každé táry odborně zdatné magistry a farmaceutické asistentky ochotně dychtivým návštěvníkům detailně vysvětlovaly a předváděly přípravu jednotlivých lékových forem.

Zájem byl opět poměrně značný a řada návštěvníků si v praxi vyzkoušela, že příprava není nic jednoduchého. Jak trefně poznamenal jeden z mladých návštěvníků po přípravě kapslí, omlouvá se všem lékárnám za to, když se divil, že na přípravu některých lékových forem musí počkat a „není to hned“. Jde o nejlepší reklamu lékárnické profese.

Týmu svitavské lékárny se – již tradičně – podařilo reprezentovat lékárnickou profesi na veřejnosti velmi důstojným a populárním způsobem. Všem kolegům za to patří obrovský dík a pochvala za excelentní výkon!

Také v případě šestého ročníku Noci muzeí byl pozorovatelný trend stále se zvyšujícího počtu mladých návštěvníků z řad nelékárnické veřejnosti. A tak se i za přispění kolegyň ze svitavské lékárny šestá Noc muzeí v ČFM opravdu vydařila navzdory počasí.

Již nyní se pracovníci ČFM těší na setkání s návštěvníky (nejen) při Noci muzeí příští rok!


Vloženo: 02.06.2013 15:50:28
Vytisknout článek
Fotodokumentace k článku
Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte


Další akce Českého farmaceutického muzea

INFORMACE

OTEVÍRACÍ DOBA:
duben – červen, září a říjen
9-17 hod. (denně kromě pondělí)

červenec a srpen
denně 9-17 hod.

VSTUPNÉ:

Expozice Kouzlo apatyky
(věnovaná historii lékáren)
základní – 80 Kč
zlevněné – 60 Kč

Expozice Z apatyky do fabriky
(věnovaná historii výroby léků – bez průvodce)
základní – 40 Kč
zlevněné – 30 Kč

KONTAKTY:

České farmaceutické muzeum
Hospitál Kuks, 544 43 Kuks

tel: 495 067 580 (Kuks)
tel.: 499 692 161 (kastelán)
fax: 495 512 266 (FaF UK)
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

GPS:

50°23'52.93"N; 15°53'21.58"E

e-Newsletter
Přihlášení/odhlášení odběru e-Newsletteru ČFM


V případě, že chcete odběr odhlásit, vyplňte jen email a klikněte na "Odhlásit".
e-BULLETIN
Prezentace Faf
Copyright © 2002-2020, Dodavatelem technického řešení webu: PharmDr. Martin Dočkal
Zřizovatel ČFM: Univerzita Karlova v Praze, Farmaceutická fakulta UK, Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové 5
Za obsah odpovídá: Spolek pro vybudování Českého farmaceutického muzea, Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové 5
Ctíme standardy: W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested | Logotypy použity se svolením zřizovatele ČFM