Úvod | RSS | PODCAST | English

Letošní Vánoční trhy atakovaly rekordní hranici 20 tis. návštěvníků!

O víkendech 14.-15. a 21.-22. listopadu 2015 se konaly jubilejní desáté Vánoční trhy v Kuksu pořádané Českým farmaceutickým muzeem ve spolupráci s obcí Kuks a Hospitalem. A své desáté výročí oslavily rekordním počtem návštěvníků – za oba víkendy jich bylo bezmála 20 tisíc!

Letos dokončená rekonstrukce areálu Hospitalu vrátila Vánoční trhy opět na své tradiční místo – na nádvoří, do lapidária a refektáře. Nádherně opravený areál mohl pojmout více stánků a také pro trhy bylo více prostoru. Jakoby to vycítili i návštěvníci a letos se jich na Kuks sjelo opravdu rekordní množství – 19900 (první víkend 10 tis. a druhý víkend 9900).

Letos bylo návštěvníkům k dispozici více než 138 stánků s nejrůznější nabídkou zboží (keramika, mýdla, svíčky, věnce, vánoční ozdoby, oblečení, čepice atd.), nechyběla ani bohatá nabídka gastronomických specialit pro labužníky (čertíci, trdelníky, medovina, káva z místních pražíren, speciality z rakytníku, modlitbičky, klobásky a další různé dobroty).

Naposledy v tomto roce rovněž bylo možné absolvovat prohlídku (rozšířenou) ospitalu a Českého farmaceutického muzea a připraven byl již tradičně také bohatý doprovodný program, který probíhal v kostele Nejsvětější Trojice – koncert Královédvorského chrámového sboru a varhaníka Víta Havlíčka a vystoupení flétnového souboru Musica per Legni.

Organizátoři tradičně dbají na velmi pečlivý výběr prodejců, kterých se sice hlásilo více než 300, vybrána je však vždy přibližně třetina. A právě díky tomu lze v Kuksu najít plnohodnotnou nabídku zboží a gastronomických specialit a ne bleší trh, jak tomu bývá na podobných akcích ve velkých městech.

Návštěvě letos přálo nejen počasí, ale poprvé byla významně posílena i vlaková doprava, kdy byla posílena řada spojů a mimořádně zde stavily i některé rychlíky. A poprvé se také stalo, že organizátoři museli uzavřít příjezd na luční parkoviště vedle Kuksu, které bylo už několik desítek minut po otevření trhů beznadějně obsazené. Vánoční trhy už mají jednoduše celorepublikovou proslulost.

O propagaci Vánočních trhů se postaral tradiční partner Českého farmaceutického muzea největší český farmaportál APATYKÁŘ®, který zve návštěvníky nejen za rok do předvánočního Kuksu, ale (už také tradičně) i na jaře, kdy se zde bude konat druhý ročník Zahradnických trhů!


Vloženo: 23.11.2015 20:57:23
Vytisknout článek
Fotodokumentace k článku
Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte


Další akce Českého farmaceutického muzea

INFORMACE

OTEVÍRACÍ DOBA:
duben – červen, září a říjen
9-17 hod. (denně kromě pondělí)

červenec a srpen
denně 9-17 hod.

VSTUPNÉ:

Expozice Kouzlo apatyky
(věnovaná historii lékáren)
základní – 80 Kč
zlevněné – 60 Kč

Expozice Z apatyky do fabriky
(věnovaná historii výroby léků – bez průvodce)
základní – 40 Kč
zlevněné – 30 Kč

KONTAKTY:

České farmaceutické muzeum
Hospitál Kuks, 544 43 Kuks

tel: 495 067 580 (Kuks)
tel.: 499 692 161 (kastelán)
fax: 495 512 266 (FaF UK)
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

GPS:

50°23'52.93"N; 15°53'21.58"E

e-Newsletter
Přihlášení/odhlášení odběru e-Newsletteru ČFM


V případě, že chcete odběr odhlásit, vyplňte jen email a klikněte na "Odhlásit".
e-BULLETIN
Prezentace Faf
Copyright © 2002-2020, Dodavatelem technického řešení webu: PharmDr. Martin Dočkal
Zřizovatel ČFM: Univerzita Karlova v Praze, Farmaceutická fakulta UK, Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové 5
Za obsah odpovídá: Spolek pro vybudování Českého farmaceutického muzea, Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové 5
Ctíme standardy: W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested | Logotypy použity se svolením zřizovatele ČFM