Úvod | RSS | PODCAST | English

Premiérové Zahradnické trhy přilákaly na Kuks tisíce návštěvníků!

České farmaceutické muzeum připravilo na jaře pro své návštěvníky zcela novou akci – Zahradnické trhy v Kuksu. Proběhla na nově zrekonstruovaném prostranství vedle boční vstupní brány Hospitalu (od parkoviště) od pátku 24. dubna do neděle 26. dubna 2015.

Pracovníci ČFM tak navázali na již dlouhodobě etablované tradiční Vánoční trhy, které se v prostorách Hospitalu a kolem úspěšně konají. Tisíce návštěvníků směřující do Kuksu za exkluzivními zážitky mnohdy z velmi vzdálených míst lákala i nedávno dokončená rekonstrukce objektu (a stojí to opravdu za to).

Lidé zde našli bohatou nabídku balkónových rostlin, bylinek, kaktusů, stromků a dalšího sortimentu včetně doplňků, které by v zahradách neměly chybět. Jako tradičně u všech svých akcí připravili pracovníci ČFM pro návštěvníky také tématicky zaměřený doprovodný program.

V pátek např. vystoupil Ing. Jiří Pirner, nynější zahradník NKP Hospital Kuks a bývalý dlouholetý vedoucí Botanické zahrady léčivých rostlin Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové, který seznámil návštěvníky se současným stavem, koncepcí provozu a využitím obnovené hospitální zahrady, na jejíž tvorbě se podílel.

Zahrada, která měla donedávna podobu francouzského parku, se rekonstrukcí přiblížila své původní podobě užitkové zahrady pro pěstování bylin a ovoce.

Po všechny tři dny vystoupila jihlavská lékárnice Mgr. Lenka Sobková, která se specializuje na léčivé rostliny a jejich pozitivní i negativní dopad na lidské zdraví. V roce 2014 mj. vydala publikaci o použití léčivých rostlin v těhotenství.

David Číp, vedoucí záchranné stanice pro zvířata v Jaroměři, seznámil posluchače s možnostmi úpravy zahrady tak, aby se stala nejen příjemným místem odpočinku, ale i prostředím pro pozorování zvířecích obyvatel.

Pavla Miranda se zase zaměřila na možnosti zahradničení na městských balkonech a konečně Michaela Pelcová, která se společně s manželem Lubošem věnuje přes 25 let pěstování růží, zaměřila právě na pěstování těchto krasavic v zahradě. Ve své okrasné školce nabízejí více než 400 odrůd.

První ročník této nové aktivity pracovníků ČFM se setkal s velkým zájmem a lze novému počinu jen popřát, aby se rozrostl do podobné tradice, jako Vánoční trhy. Ke krásné atmosféře jistě přispělo i nádherné počasí, které za všechny tři dny přilákalo celkem cca 5100 návštěvníků.

O propagaci Vánočních trhů a nově i Zahradnických trhů se stará tradiční partner Českého farmaceutického muzea největší český farmaportál APATYKÁŘ®, který zve návštěvníky do Kuksu na nejbližší akci již 22. května – Noc muzeí!


Vloženo: 27.04.2015 17:52:20
Vytisknout článek
Fotodokumentace k článku
Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte


Další akce Českého farmaceutického muzea

INFORMACE

OTEVÍRACÍ DOBA:
duben – červen, září a říjen
9-17 hod. (denně kromě pondělí)

červenec a srpen
denně 9-17 hod.

VSTUPNÉ:

Expozice Kouzlo apatyky
(věnovaná historii lékáren)
základní – 80 Kč
zlevněné – 60 Kč

Expozice Z apatyky do fabriky
(věnovaná historii výroby léků – bez průvodce)
základní – 40 Kč
zlevněné – 30 Kč

KONTAKTY:

České farmaceutické muzeum
Hospitál Kuks, 544 43 Kuks

tel: 495 067 580 (Kuks)
tel.: 499 692 161 (kastelán)
fax: 495 512 266 (FaF UK)
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

GPS:

50°23'52.93"N; 15°53'21.58"E

e-Newsletter
Přihlášení/odhlášení odběru e-Newsletteru ČFM


V případě, že chcete odběr odhlásit, vyplňte jen email a klikněte na "Odhlásit".
e-BULLETIN
Prezentace Faf
Copyright © 2002-2020, Dodavatelem technického řešení webu: PharmDr. Martin Dočkal
Zřizovatel ČFM: Univerzita Karlova v Praze, Farmaceutická fakulta UK, Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové 5
Za obsah odpovídá: Spolek pro vybudování Českého farmaceutického muzea, Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové 5
Ctíme standardy: W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested | Logotypy použity se svolením zřizovatele ČFM