Úvod | RSS | PODCAST | English

Letošní Noc muzeí přilákala rekordní počet více než dvou stovek návštěvníků!

V pátek 22. května 2015 proběhl v prostorách Českého farmaceutického muzea na Kuksu již osmý ročník Noci muzeí. Loni se muzeum kvůli kompletní opravě areálu Hospitalu zapojit nemohlo, nicméně letos mu to návštěvníci svým zájmem vynahradili – speciální prohlídku si tentokrát nenechal ujít rekordní počet 210 návštěvníků!

Mimořádné komentované prohlídky stálé expozice „Z apatyky do fabriky“ proběhly v 18:00, 20:00 a 22:00 hod., z nichž největší návštěvnost měla ta prostřední (110 návštěvníků). Zájem o nahlédnutí do farmaprůmyslové „kuchyně“ neodradila ani menší tlačenice, přece jen takový počet už je v muzejních prostorách znát. A není se čemu divit – o excelentní výklad se postaral velmi zkušený a odborně erudovaný průvodce lékárník PharmDr. Jan Babica, Ph.D.

Také letos byla pro návštěvníky připravena tématická ukázka individuální přípravy léčiv, která se v předchozích ročnících velmi osvědčila. A osvědčil se také dnes už tradiční tým jedné ze svitavských lékáren.

Návštěvníci se seznámili např. s přípravou čípků, tablet a pilulek či mastí, krémů a kapslí. U každé táry odborně zdatné magistry a farmaceutické asistentky ochotně dychtivým návštěvníkům detailně vysvětlovaly a předváděly přípravu jednotlivých lékových forem.

Zájem byl letos opravdu mimořádný, jako by si návštěvníci chtěli vynahradit loňskou vynucenou přestávku. Řada z nich si v praxi vyzkoušela, že příprava není nic jednoduchého a tak už je v lékárně nepřekvapí, že si musejí na individuálně připravované čípky či kapsle chvíli počkat. Ostatně právě podobné akce jsou tou nejlepší reklamou lékárnické profese.

Více informací o letošní Noci muzeí, jakož i plány ČFM pro letošní rok najdete v podcastu portálu APATYKÁŘ®, který je tradičním a dlouholetým partnerem ČFM v Kuksu.

Nezbývá než opět poděkovat týmu svitavské lékárny, kterému se – již tradičně – podařilo reprezentovat lékárnickou profesi na veřejnosti velmi důstojným a populárním způsobem. Všem kolegům a také průvodci za to patří obrovský dík a pochvala za excelentní výkony!

Letošní ročník Noci muzeí tak znovu posunul laťku o něco výše a stává se již pravidlem, že návštěva Českého farmaceutického muzea v Kuksu je mimořádným kulturně-odborným zážitkem!

Díky všem, kteří neváhali a využili nádherného počasí k návštěvě muzea za tajemné nořní atmosféry. Pracovníci ČFM se těší na setkání s návštěvníky (nejen) při Noci muzeí příští rok!


Vloženo: 22.05.2015 23:33:24
Vytisknout článek
Fotodokumentace k článku
Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte


Další akce Českého farmaceutického muzea

INFORMACE

OTEVÍRACÍ DOBA:
duben – červen, září a říjen
9-17 hod. (denně kromě pondělí)

červenec a srpen
denně 9-17 hod.

VSTUPNÉ:

Expozice Kouzlo apatyky
(věnovaná historii lékáren)
základní – 80 Kč
zlevněné – 60 Kč

Expozice Z apatyky do fabriky
(věnovaná historii výroby léků – bez průvodce)
základní – 40 Kč
zlevněné – 30 Kč

KONTAKTY:

České farmaceutické muzeum
Hospitál Kuks, 544 43 Kuks

tel: 495 067 580 (Kuks)
tel.: 499 692 161 (kastelán)
fax: 495 512 266 (FaF UK)
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

GPS:

50°23'52.93"N; 15°53'21.58"E

e-Newsletter
Přihlášení/odhlášení odběru e-Newsletteru ČFM


V případě, že chcete odběr odhlásit, vyplňte jen email a klikněte na "Odhlásit".
e-BULLETIN
Prezentace Faf
Copyright © 2002-2020, Dodavatelem technického řešení webu: PharmDr. Martin Dočkal
Zřizovatel ČFM: Univerzita Karlova v Praze, Farmaceutická fakulta UK, Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové 5
Za obsah odpovídá: Spolek pro vybudování Českého farmaceutického muzea, Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové 5
Ctíme standardy: W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested | Logotypy použity se svolením zřizovatele ČFM