Úvod | RSS | PODCAST | English

Na Noc muzeí v ČFM na Kuksu letos dorazila více než stovka návštěvníků

V pátek 27. května 2016 proběhl v prostorách Českého farmaceutického muzea na Kuksu devátý ročník Noci muzeí. Letošní silné květnové bouřky, bohužel, tentokrát cestě na Kuks příliš nepřály, nicméně i tak si speciální prohlídku s noční atmosférou nenechala ujít více než stovka návštěvníků.

Organizátoři letos upustili od organizovaných komentovaných prohlídek v určitých časech a mezi 19. a 23. hod. měli návštěvníci volný přístup do stálé expozice „Z apatyky do fabriky“. A to především z důvodu, aby si všichni mohli farmaprůmyslovou „kuchyni“ řádně a v klidu prohlédnout a netlačili se v expozici jen v určitou hodinu.

Prohlídka byla tradičně obohacena o ukázky přípravy lékových forem, které předváděli kolegové z Katedry farmaceutické technologie FaF UK PharmDr. Barbora Vraníková, Ph.D., Mgr. Pavel Ondrejček, Ph.D. a Ing. Hana Hurychová. Návštěvníci mohli na vlastní oči vidět lisování tablet ruční tabletovačkou, lisování čípků, odlévání čípků (z čokolády), plnění tobolek, klasickou přípravu mastí s pomocí třenky a těrky i přípravu mastí pomocí automatizované plničky.

Ukázky se, jako vždy, setkaly s velkým zájmem nejen dětí, ale i dospělých, protože si mohli vše také sami vyzkoušet, což je tou nejlepší reklamou lékárnické profese. Návštěvníci si tak mohli připravit (ale i sníst nebo odnést) vlastní čokoládový čípek nebo tobolky s hroznovým cukrem.

Návštěva Českého farmaceutického muzea v Kuksu je vždy mimořádným kulturně-odborným zážitkem. Už nyní se proto pracovníci ČFM společně s portálem APATYKÁŘ®, který je tradičním a dlouholetým partnerem ČFM v Kuksu těší na setkání s návštěvníky (nejen) při Noci muzeí příští rok!


Vloženo: 05.06.2016 08:51:16
Vytisknout článek
Fotodokumentace k článku
Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte


Další akce Českého farmaceutického muzea

INFORMACE

OTEVÍRACÍ DOBA:
duben – červen, září a říjen
9-17 hod. (denně kromě pondělí)

červenec a srpen
denně 9-17 hod.

VSTUPNÉ:

Expozice Kouzlo apatyky
(věnovaná historii lékáren)
základní – 80 Kč
zlevněné – 60 Kč

Expozice Z apatyky do fabriky
(věnovaná historii výroby léků – bez průvodce)
základní – 40 Kč
zlevněné – 30 Kč

KONTAKTY:

České farmaceutické muzeum
Hospitál Kuks, 544 43 Kuks

tel: 495 067 580 (Kuks)
tel.: 499 692 161 (kastelán)
fax: 495 512 266 (FaF UK)
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

GPS:

50°23'52.93"N; 15°53'21.58"E

e-Newsletter
Přihlášení/odhlášení odběru e-Newsletteru ČFM


V případě, že chcete odběr odhlásit, vyplňte jen email a klikněte na "Odhlásit".
e-BULLETIN
Prezentace Faf
Copyright © 2002-2020, Dodavatelem technického řešení webu: PharmDr. Martin Dočkal
Zřizovatel ČFM: Univerzita Karlova v Praze, Farmaceutická fakulta UK, Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové 5
Za obsah odpovídá: Spolek pro vybudování Českého farmaceutického muzea, Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové 5
Ctíme standardy: W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested | Logotypy použity se svolením zřizovatele ČFM