Úvod | RSS | PODCAST | English

Vánoční trhy 2017 zaznamenaly nový rekord – 23 tis. návštěvníků!

O víkendech 18.–19. a 25.–26. listopadu 2017 se konaly tradiční Vánoční trhy v Kuksu pořádané Českým farmaceutickým muzeem ve spolupráci s dalšími partnery. I přes ne úplně vlídné počasí první víkend zaznamenaly nový rekord v počtu návštěvníků – letos jich dorazilo 23 tis.!

Vánoční trhy si již našly své pevné místo na prostranství pod Hospitalem, v obci Kuks na labském nábřeží a v suterénu restaurace Baroque. Letos bylo návštěvníkům k dispozici více než 130 stánků s nejrůznější nabídkou zboží (keramika, mýdla, svíčky, věnce, vánoční ozdoby, hračky, textilní výrobky ad.), nechyběla ani bohatá nabídka gastronomických specialit pro labužníky (čertíci, trdelníky, medovina, káva z místních pražíren, speciality z rakytníku, modlitbičky, pečené kaštany, valašské tyčinky, klobásky a další různé dobroty).

Každý den byl pro návštěvníky připraven i doprovodný program v podobě představení lidového loutkáře Jiřího Polehni (vždy v 10, 12 a 14 hodin). První víkend pak kulturní nabídku doplnil saxofonový soubor Saxy Baby z Hostinného a druhý víkend pak vystoupení flétnového souboru Musica per Legni z Jaroměře. Po oba víkendy byl zpestřením zejména pro děti také flašinetář pan Roman Prouza.

Vánoční trhy jsou rovněž poslední možností v roce absolvovat rozšířenou prohlídku expozice Historie lékáren (Kouzlo apatyky) Českého farmaceutického muzea a Hospitálu Kuks.

Organizátoři tradičně dbají na velmi pečlivý výběr prodejců, kterých se sice hlásilo více než 300, vybrána je však vždy přibližně třetina. A právě díky tomu lze v Kuksu najít plnohodnotnou nabídku zboží a gastronomických specialit a ne bleší trh, jak tomu bývá na podobných akcích ve velkých městech.

I díky této pověsti jsou Výnoční trhy v Kuksu celorepublikově známou a mohutně navštěvovanou akcí. Přesto, že první víkend počasí příliš nepřálo, davy lidí proudící do Kuksu byly vidět již z daleka. Parkoviště v obci i u Hospitalu byla však na nápor dobře připravena a mohl tak být znovu pokořen dosavadní návštěvnický rekord. Letos jich totiž dorazilo na Vánoční trhy více než 23 tis.!

O propagaci Vánočních trhů se postaral tradiční partner Českého farmaceutického muzea největší český farmaportál APATYKÁŘ®, jehož redakce se trhů a dalších akcí pořádaných v muzeu pravidelně účastní. I přesto, že se může zdát, že muzeum skrývající historii nemůže být z principu „živé“, na Kuksu dlouhodobě potvrzují pravý opak. Mladý tým zdejších pracovníků nespí na vavřínech a neustále přichází s novými nápady, jak doplnit či vylepšit stávající expozice a ty se tak utěšeně rozrůstají. To potvrdila při živém nahrávání nejnovějšího podcastu přímo na Kuksu pro portál APATYKÁŘ® vedoucí ČFM Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.:

„Již nějakou dobu je v přípravě instalace sbírky doktora Věříše, soukromé sbírky, je to farmaceut, čechošvýcar, který se rozhodl svou soukromou sbírku, poměrně rozsáhlou, lékárnických nádob, stojatek hlavně, jsou tam i nějaké doplňkové exponáty, darovat našemu muzeu. Takže připravujeme prostory, aby ta jeho sbírka byla důstojně instalovaná.“

Už nyní proto zveme všechny návštěvníky nejen za rok do předvánočního Kuksu, ale i na jaře, kdy se zde bude konat čtvrtý ročník Zahradnických trhů!


Vloženo: 26.11.2017 17:52:29
Vytisknout článek
Fotodokumentace k článku
Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte


Další akce Českého farmaceutického muzea

INFORMACE

OTEVÍRACÍ DOBA:
duben – červen, září a říjen
9-17 hod. (denně kromě pondělí)

červenec a srpen
denně 9-17 hod.

VSTUPNÉ:

Expozice Kouzlo apatyky
(věnovaná historii lékáren)
základní – 80 Kč
zlevněné – 60 Kč

Expozice Z apatyky do fabriky
(věnovaná historii výroby léků – bez průvodce)
základní – 40 Kč
zlevněné – 30 Kč

KONTAKTY:

České farmaceutické muzeum
Hospitál Kuks, 544 43 Kuks

tel: 495 067 580 (Kuks)
tel.: 499 692 161 (kastelán)
fax: 495 512 266 (FaF UK)
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

GPS:

50°23'52.93"N; 15°53'21.58"E

e-Newsletter
Přihlášení/odhlášení odběru e-Newsletteru ČFM


V případě, že chcete odběr odhlásit, vyplňte jen email a klikněte na "Odhlásit".
e-BULLETIN
Prezentace Faf
Copyright © 2002-2020, Dodavatelem technického řešení webu: PharmDr. Martin Dočkal
Zřizovatel ČFM: Univerzita Karlova v Praze, Farmaceutická fakulta UK, Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové 5
Za obsah odpovídá: Spolek pro vybudování Českého farmaceutického muzea, Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové 5
Ctíme standardy: W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested | Logotypy použity se svolením zřizovatele ČFM