„Vánoční trhy 2009“ máme úspěšně za sebou

Již tradiční Vánoční trhy organizuje České farmaceutické muzeum (ČFM) od roku 2006. Konají se na nádvoří a v Lapidáriu Hospitálu a zúčastňují se řemeslníci a výrobci nabízející nejrůznější zboží.

Letos se Vánoční trhy konaly v termínu 14.-15. a 21.-22. listopadu. S radostí můžeme konstatovat, že se nám podařilo překonat rekord v počtu návštěvníků (za oba víkendy 11500) a také se nám podařilo „naplnit“ nádvoří Hospitálu Kuks řemeslníky nabízejícími nejrůznější zboží. Pestrost a kvalita prodávajících je jistě jeden z důvodů, proč si tato akce získává u návštěvníků každým rokem větší oblibu. Nezapomněli jsme ani na ty z vás, kteří tento typ akce mají spojen s pamlsky – poprvé byly v nabídce pečené kaštany, vafle, trdelník, klobásky, zabíjačka a staročeské speciality.

Jsme rádi, že mnoho návštěvníků využilo doprovodného programu - jak prohlídky ČFM a Hospitálu, tak i koncerty v kostele Nejsvětější Trojice (varhaníka Víta Havlíčka a souboru Solideo). První neděli zpříjemnilo atmosféru na nádvoří seskupení „Orchestrion“, složené z našich bývalých průvodců (Eliška Svobodová, Janové Hartinger a Jirásko).

ČFM touto akcí opravdu žije a snažíme se dělat vše, aby návštěvníci našli řadu důvodů, proč je navštívit. Vše o letošních Vánočních trzích najdete také v lékárenském podcastu portálu APATYKÁŘ.info.

Ještě jednou chceme všem poděkovat za návštěvu nejen Vánočních trhů, ale také za návštěvu ČFM v roce 2009 a budeme se těšit v roce následujícím. Naše expozice se pro návštěvníky otevře první dubnový víkend a příští Vánoční trhy se budou konat 13.-14. a 20.-21. listopadu 2010.

Autor a fotografie: Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

- - - Článek byl pořízen z webu ČFM dne 22.11.2019, 21:15:49 - - -