Vánoční trhy 2010 ve znamení větší pestrosti

I letos zvala v podcastu největšího českého farmaportálu APATYKÁŘ® na Vánoční trhy do Českého farmaceutického muzea (ČFM) na Kuks jeho vedoucí, Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.. Několik týdnů před akcí probíhala také kampaň portálu především v podcastovém vysílání, které návštěvníci akcí ČFM pravidelně poslouchají.

Letošní Vánoční trhy navštívilo celkem 11150 návštěvníků. Nepřekonaly tak sice loňskou rekordní návštěvnost, nicméně návštěvníci je vyhodnotili jako nejlepší ze všech, které se kdy na Kuksu konaly.

Víkendové dny 13.-14. a 20.-21. 11. 2010 přinesly velmi hezké počasí. Zejména v prvním termínu nedělní teploty připomínaly víc než nadcházející Vánoce jaro. A také okolnostmi vynucené přemístění interiérového prodeje z Lapidária do refektáře se nakonec ukázalo přínosem – prodejci mohli své stánky rozložit po celé ploše hospitálního nádvoří a akce tak získala klidnější atmosféru, což mnoho návštěvníků ocenilo.

Letošní Vánoční trhy však přece jen jedno prvenství získaly. Rekordní byl tentokrát počet stánků (necelá stovka včetně občerstvení) a rozšířil se rovněž sortiment nabízeného zboží. A právě výběr prodejců hodnotilo mnoho návštěvníků jako jeden z hlavních kladů celé akce.

Také letos návštěvníci využili možnost si naposledy v sezóně prohlédnout expozice ČFM a Hospitálu. Již tradiční kulturně-společenský doprovodný program – jak varhanní koncert Víta Havlíčka a přednes středověké a renesanční hudby souboru SoliDeo v kostele Nejsvětější Trojice – si získal řadu posluchačů. Celou atmosféru vám nejlépe opět přiblíží podcast s Mgr. Ladislavou Valáškovou, Ph.D., ve kterém zároveň ukončila letošní sezónu.

Nad tou příští zatím visí menší otazník – připravovaná revitalizace areálu Hospitálu. Nicméně i přesto všichni zaměstnanci ČFM věří, že i v roce 2011 bude bez výraznějších komplikací pokračovat příjemná tradice kuksských Vánočních trhů. O aktuální situaci budou zájemci informování včas na těchto stránkách.

Zaměstnanci ČFM zároveň při této příležitosti děkují všem, kteří se do ČFM vracejí pravidelně i nepravidelně a tímto jim přejí hodně zdraví a pohody do příštího roku!

Autor a fotografie: Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

- - - Článek byl pořízen z webu ČFM dne 22.11.2019, 21:04:35 - - -