Vánoční trhy 2011 na Kuksu zaznamenaly návštěvnický rekord

Každoročně se pořádají na Hospitálu v Kuksu tradiční Vánoční trhy. Ty letošní se opět konaly ve dvou víkendech – 12. a 13. a následně 19. a 20. listopadu. Už v loňském roce byl vnitřní prodej přesunut z lapidária do refektáře, tj. špitální jídelny Hospitálu a veřejnost tak měla opět jedinečnou možnost shlédnout prostory běžně nepřístupné.

Sortiment nabízených výrobků i gastronomických zážitků byl i letos velmi pestrý. Jako každý rok i letos připravili organizátoři novinku Vánočních trhů – tou byl funkční dřevěný kolotoč. Stejně tak mohli využít i poslední možnost v této sezóně k prohlídce ať už Hospitálu nebo Českého farmaceutického muzea.

O již tradiční doprovodný kulturní program se postaralo hudební sdružení Solideo, které interpretuje dobovou hudbu v dobových kostýmech.

Už o prvním víkendu navštívilo trhy 5600 návštěvníků, což jen dokazuje kvalitu této akce, celková návštěvnost za oba víkendy pak byla 11700 návštěvníků, což je nový rekord!

Tradičně se také o propagaci Vánočních trhů postaral největší český farmaportál APATYKÁŘ®, proto letošní muzejní sezónu nejen z pohledu Vánočních trhů zhodnotila v podcastu portálu APATYKÁŘ® vedoucí ČFM Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.:

„Myslím si, že celkový rok v Českém farmaceutickém muzeu byl úspěšný, a to nejen když vezmeme v úvahu Vánoční trhy, ale návštěvnost v naší expozici vůbec. Také naše aktivity na poli badatelském, aktivity našich zaměstnanců, vedení diplomantů, účast na kongresech či sympóziích ať už domácích nebo zahraničních. Také se nám podařilo tento rok vydat další brožuru věnovanou Kuksu a okolí, máme nové tašky a s námětem Kuksu a ČFM. Takže když to vezmeme celkově v těch jednotlivých složkách, které tvoří činnost muzea, tak se, myslím, můžeme pochválit.“

Letošní Vánoční trhy se mimořádně vydařily a je znát, že z původně čistě lokální akce se už stala nejen regionálně známá událost, na kterou se sjíždějí lidé i z dalekého okolí. Je to dáno především velmi kvalitním výběrem prodávajících – organizátoři striktně trvají na řemeslných a ručně vyráběných výrobcích. Návštěvníci tak mají jedinečnou možnost pořídit svým blízkým netradiční a krásný dárek pod vánoční stromeček.

Již nyní všechny zveme na příští ročník.

- - - Článek byl pořízen z webu ČFM dne 22.11.2019, 21:19:56 - - -