Letošní Vánoční trhy s téměř 13 tisíci návštěvníky pokořily loňský rekord

Ve dnech 17.-18. a 24.-25. listopadu 2012 se v refektáři a na nádvoří Hospitalu v Kuksu konaly tradiční Vánoční trhy v Kuksu. Úspěšná (původně lokální) akce se koná od roku 2006 a za tu dobu si našla řadu příznivců, kteří se na ni sjíždějí z mnohdy velmi vzdálených míst.

Návštěvníci, kterých jen za první listopadový víkend bylo 6300, měli opět možnost nákupu tradičních řemeslných výrobků a krajových specialit, stejně jako řady pochutin. Pro zájemce byl připraven také doprovodný program – prohlídka Českého farmaceutického muzea a Hospitalu Kuks či koncert hudebního sdružení Solideo, které interpretuje dobovou hudbu v dobových kostýmech.

Už první letošní víkend svou téměř o tisícovku vyšší návštěvností oproti loňskému ročníku naznačoval, že trhy opět navýší počet návštěvníků. Tak se i stalo a letošní Vánoční trhy posunuly opět laťku výše – za oba víkendy trhy navštívilo 12600 platících návštěvníků!

O propagaci Vánočních trhů se již tradičně postaral největší český farmaportál APATYKÁŘ® a jak v jeho podcastu uvedla vedoucí ČFM Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D., protože nechtějí usnout na vavřínech, stále mají co vylepšovat:

„Je vidět, podle stoupající návštěvnosti, že návštěvníci oceňují pečlivost, s jakou vybíráme prodejce pro naši akci. Kromě stálých řemeslníků, kteří se zúčastňují opakovaně již několik ročníků, se snažíme v každém roce rozšířit nabídku o nějaké nováčky. Někteří se hlásí sami a některé oslovujeme cíleně. Nejinak tomu bude i v budoucnu. Uvědomujeme si, že konkurence je u tohoto typu akcí velká a jakékoliv podcenění výběru účastníků se odrazí v oblíbenosti kukských vánočních trhů.“

I letos proto podléhali prodejci velmi pečlivému výběru a mezi ty šťastlivce, kteří mohli na Vánočních trzích nabízet své výrobky, se jich z více než 250 přihlášených dostala přibližně stovka.

Takže po velmi vydařeném ročníku 2012 se se všemi návštěvníky těšíme zase za rok v Kuksu nashledanou!

- - - Článek byl pořízen z webu ČFM dne 22.11.2019, 20:54:23 - - -