11. Vánoční trhy poprvé překonaly hranici 20 tis. návštěvníků!

O víkendech 12.-13. a 19.-20. listopadu 2016 se v obci Kuks na labském nábřeží, v suterénu restaurace Baroque a na prostranství pod hospitálem konaly již jedenácté Vánoční trhy v Kuksu pořádané Českým farmaceutickým muzeem ve spolupráci s obcí Kuks. I přes ne zrovna přející počasí se letos na Kuks sjelo rekordní množství návštěvníků – více než 20 tis.

Pro návštěvníky bylo letos připraveno na 130 stánků s tradičními řemeslnými výrobky (keramika, mýdla, svíčky, věnce, vánoční ozdoby, hračky, textilní výrobky atd.) a bohatou nabídkou občerstvení a různých dobrot (čertíci, trdelníky, medovina, káva z místních pražíren, speciality z rakytníku, modlitbičky, klobásky a další různé dobroty).

Každý den byl rovněž připraven doprovodný program v podobě představení lidového loutkáře Jiřího Polehni a flétnového souboru Musica per Legni působícího při Základní umělecké škole F. A. Šporka v Jaroměři.

O trhových víkendech byla naposledy v letošním roce veřejnosti otevřena expozice Historie lékáren (Kouzlo apatyky) Českého farmaceutického muzea a Hospital Kuks.

Organizátoři tradičně dbají na velmi pečlivý výběr prodejců, kterých se sice hlásilo více než 300, vybrána je však vždy přibližně třetina. A právě díky tomu lze v Kuksu najít plnohodnotnou nabídku zboží a gastronomických specialit a ne bleší trh, jak tomu bývá na podobných akcích ve velkých městech.

Vánoční trhy mají celorepublikovou proslulost. Proto se již nyní mohou zájemci těšit na ty příští, které se uskuteční o víkendech 18.-19. a 25.-26. listopadu 2017. Čekání si mohou zpestřit návštěvou již 3. ročníku Zahradnických trhů v Kuksu, které jsou plánovány na 28.-30. dubna 2017.

- - - Článek byl pořízen z webu ČFM dne 21.09.2020, 06:02:31 - - -