Lékárnické muzeum prožilo již 11. Noc muzeí

V pátek 18. května 2018 proběhl v prostorách Českého farmaceutického muzea v Kuksu 11. ročník Noci muzeí. Kromě rozšířených komentovaných prohlídek na návštěvníky čekaly opět také ukázky lékárenského umění, tj. přípravy léčiv.

Letošní ročník se oproti původním předpokladům konal dříve něž v předchozích letech a změna termínu se podepsala i na nižší účasti – v rámci tří prohlídek v 19.00, 20.00 a 21.00 hod. cca 80 návštěvníků. I přesto na všechny čekali velmi kvalitní průvodci PharmDr. Jan Babica, Ph.D. a Mgr. Ladislav Svatoš, kteří zájemcům představili nové pojetí, resp. některé designové změny, kterýmu muzeum prošlo před začátkem letošní sezóny.

I letos měli návštěvníci možnost seznámit s individuální přípravou léčiv v lékárně formou praktických ukázek. Zajišťoval ji už tradiční kolektiv tří lékáren ze Svitav, Prostějova a Moravské Třebové pod „ideovým“ vedením lékárnického páru Mgr. Markéty Mauerové a Mgr. Zbyňka Mauera. Návštěvníci se seznámili s přípravou čípků a tablet, přípravou čajů, extrakcí látek ad., mohli se podívat, jak se stále v lékárnách vyrábějí tobolky a jak se dříve vyráběly pilulky a nemalý zájem byl i u stanoviště, kde kolegyně připravovala masti.

U každé táry odborně zdatní kolegové ochotně dychtivým návštěvníkům detailně vysvětlovali a předváděli přípravu jednotlivých lékových forem, což si mohli ihned sami vyzkoušet. Prezentace Ars Pharmaceutica opět perfektní a kolegové udělali své profesi velmi dobrou reklamu!

Tradičním dlouholetým partnerem a podporovatelem Českého farmaceutického muzea je portál APATYKÁŘ®, který informuje o všech významných aktivitách muzea na svých stránkách či ve svém lékárenském podcastingu.

- - - Článek byl pořízen z webu ČFM dne 13.10.2019, 22:21:38 - - -