Vánoční trhy 2018 i přes ne úplnou přízeň počasí atakovaly hranici 20 tis. návštěvníků

O víkendech 17.-18. a 24.-25. listopadu 2018 se konaly 13. Vánoční trhy v Kuksu pořádané Českým farmaceutickým muzeem ve spolupráci s dalšími partnery. Na tradiční akci letos dorazilo 18 tis. návštěvníků, o něco nižší počet byl dán především upršeným druhým víkendem. I tak se návštěvníci měli nač těšit.

Vánoční trhy si již našly své pevné místo na prostranství pod Hospitalem, v obci Kuks na labském nábřeží a v suterénu restaurace Baroque. I letos bylo návštěvníkům k dispozici více než 130 stánků s nejrůznějšími tradičními řemeslnými výrobky (keramika, mýdla, svíčky, věnce, vánoční ozdoby, hračky, textilní výrobky ad.), nechyběla ani bohatá nabídka gastronomických specialit pro labužníky (čertíci, trdelníky, medovina, káva z místních pražíren, speciality z rakytníku, modlitbičky, pečené kaštany, valašské tyčinky, klobásky a další různé dobroty).

Každý den byl připraven doprovodný kulturní program v podobě představení lidového loutkáře Jiřího Polehni (vždy v 10, 12 a 14 hodin) a flétnového souboru FLAUTO DOLCE (vždy v 11 a 13 hodin). Po oba víkendy byl rovněž příjemným a zejména dětmi vyhledávaným zpestřením flašinetář pan Roman Prouza.

Vánoční trhy přinesly jako vždy poslední možnost v roce absolvovat rozšířenou prohlídku expozice Historie lékáren (Kouzlo apatyky) Českého farmaceutického muzea a Hospitálu Kuks.

Organizátoři tradičně dbají na velmi pečlivý výběr prodejců, kterých se sice hlásilo jako každý rok více než 300, vybrána je však vždy přibližně třetina. A právě díky tomu lze v Kuksu najít plnohodnotnou nabídku zboží a gastronomických specialit lišící se od podobných akcích ve velkých městech. I díky této pověsti jsou Výnoční trhy v Kuksu celorepublikově známou a velmi navštěvovanou akcí.

O propagaci Vánočních trhů se postaral tradiční partner Českého farmaceutického muzea největší český farmaportál APATYKÁŘ®, jehož redakce se trhů a dalších akcí pořádaných v muzeu pravidelně účastní. Už nyní zveme všechny návštěvníky nejen za rok do předvánočního Kuksu, ale i na jaře, kdy se zde bude konat pátý ročník Zahradnických trhů!

- - - Článek byl pořízen z webu ČFM dne 11.07.2020, 01:05:05 - - -