Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.: Pohled do zákulisí lékárny a možnost individuální přípravy jsou pro návštěvníky velkým lákadlem

Portál APATYKÁŘ® je dlouhodobým partnerem Českého farmaceutického muzea v Kuksu. Pravidelně proto přináší informace o jeho aktivitách.

Kromě standardní muzejní činnosti a nejhezčí a také největší farmaceutické expozice v Evropě se tento farmaceutický svatostánek může pochlubit i četnými akcemi, které pro své návštěvníky a farmaceuty pořádá. První akcí sezóny se již tradičně staly Zahradnické trhy, které si po velmi úspěšných Vánočních trzích našly rovněž své stálé místo v kalendáři, stejně jako Muzejní noc či symbolické Otevírání muzea.

Tento víkend se pro farmaceuty a členy Spolku pro vybudování ČFM na Kuksu konalo symbolické Otevírání muzea, které následovalo po Noci muzeí (17. květen). Kromě možnosti prohlídky expozice a koncertu v kostele Nejsvětější Trojice se konalo i zajímavé LXVI. Sympozium historie farmacie, na kterém vystoupil mj. také první děkan hradecké Farmaceutické fakulty v Hradci Králové Prof. RNDr. Jaroslav Květina, DrSc., Dr. h. c. Ten posluchačům poskytl jiný vhled do tuzemského vývoje farmaceutického vzdělávání, což bylo symbolické, jelikož hradecká fakulta letos slaví 50. výročí svého založení.

Kromě prof. Květiny na symposium vystoupili také PharmDr. Tomáš Arndt, Ph.D., Doc. PhDr. František Dohnal, CSc., Robert Jirásek, PharmDr. Eva Stupková, Mgr. Jindřich Kolda či Mgr. Ladislav Svatoš.

Nejen o této akci, ale především o tom, co muzeum pro tento rok chystá a na co se jeho návštěvníci mohou těšit si v lékárenském podcastu portálu APATYKÁŘ® povídá PharmDr. Martin Dočkal s vedoucí ČFM Mgr. Ladislavou Valáškovou, Ph.D. Jde ostatně o nejlepší reklamu lékárenské profesi, což každoročně potvrzuje i právě proběhlá Noc muzeí.

„My jsme i letos sáhli po osvědčené klasice. To znamená, že jsme tu naši klasickou komentovanou prohlídku, která je oproti běžným trošku obšírnější díky tomu, že ji vedou naši kmenoví zaměstnanci, doplnili ukázkami individuální lékárnické přípravy v perfektním podání kolegů lékárníků ze svitavské lékárny. Návštěvníci tak mají možnost nahlédnout do zákulisí lékárny a je velmi příjemné, že návštěvníci toho využívají a vůbec se nebojí pokládat nejrůznější otázky, které je trápí, anebo se kterými se jako pacienti setkávají,“ potvrzuje zájem o lékárnickou profesi Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Nové podcasty portálu APATYKÁŘ® můžete stahovat přímo z naší Artist Page v iTunes a nově také v aplikaci Spotify. Základem úspěchu jsou správné informace ve správný čas. Buďte s portálem APATYKÁŘ® vždy o krok napřed!

- - - Článek byl pořízen z webu ČFM dne 21.01.2020, 06:14:15 - - -