Vánoční trhy opět překonaly hranici 20 tis. návštěvníků

O víkendech 16.-17. a 23.-24. listopadu 2019 se uskutečnily tradiční Vánoční trhy v Kuksu pořádané Českým farmaceutickým muzeem a partnery. Letos již počtrnácté. Na tradiční akci letos do obce Kuks na labské nábřeží a na prostranství pod hospitálem dorazilo více než 20 tis. návštěvníků.

I letos bylo návštěvníkům k dispozici na 130 stánků s nejrůznějšími tradičními řemeslnými výrobky (keramika, mýdla, svíčky, věnce, vánoční ozdoby, hračky, textilní výrobky ad.), nechyběla ani bohatá nabídka gastronomických specialit pro labužníky (čertíci, trdelníky, medovina, káva z místních pražíren, speciality z rakytníku, modlitbičky, pečené kaštany, valašské tyčinky, klobásky a další různé dobroty).

Každý den byl připraven doprovodný kulturní program v podobě představení lidového loutkáře Jiřího Polehni a flétnového souboru FLAUTO DOLCE. Po oba víkendy byl rovněž příjemným a zejména dětmi vyhledávaným zpestřením flašinetář pan Roman Prouza.

Vánoční trhy přinesly jako vždy poslední možnost v roce absolvovat rozšířenou prohlídku expozice Historie lékáren (Kouzlo apatyky) Českého farmaceutického muzea a Hospitálu Kuks.

Organizátoři tradičně dbají na velmi pečlivý výběr prodejců. I díky této pověsti jsou Výnoční trhy v Kuksu celorepublikově známou a velmi navštěvovanou akcí.

O propagaci Vánočních trhů se postaral tradiční partner Českého farmaceutického muzea největší český farmaportál APATYKÁŘ®, jehož redakce se trhů a dalších akcí pořádaných v muzeu pravidelně účastní.

- - - Článek byl pořízen z webu ČFM dne 21.09.2020, 04:17:38 - - -